කොළඹ සීඑච් සහ එෆ්සී පිලට නව ක්‍රීඩකයින් දස දෙනෙකු

කොළඹ සීඑච් සහ එෆ්සී ඔවුන්ගේ ආසන්නතම ප්‍රතිවාදියා වන සීආර් සහ එෆ්සී වෙතින් නව ක්‍රීඩකයින් දස දෙනෙකු 2021 තරගාවලිය සදහා තම කණ්ඩායම එක් කරගනී. නව සීඑච් කළමණාකරු උදනි එඩිරිසිංහ විසින් මෙය සනාථ කරන ලදී

පසුගිය වසරේ සී.ආර්. නායක හා තෙවැනි පේළියේ ක්‍රීඩක ඕමාල්කා ගුණරත්න, ශ්‍රී ලංකා සත් සාමාජික ක්‍රීඩකයින් තිදෙනා වන කෙවින් ඩික්සන්, ජානිඩු දිල්ෂාන් සහ රීසා රෆයිඩීන්, ෆ්ලැන්කර් වජිඩ් ෆව්මි, ෆ්ලැන්කර් ජොයෙල් පෙරේරා, දෙවන පේළියේ පණ්ඩුකා අංගම්මානා, ෂර්මාන් වීරසේකර සහ දෙවන පේළිය මිතිලා පෙරේරා.

කළමණාකරිණිය වන උදනි එඩිරිසිංහ පවසන පරිදි, තම කණ්ඩායමේ ප්‍රවේශය වන්නේ මේ වතාවේ තරුණ හා දක්ෂ ක්‍රීඩකයන් ඉදිරිපත් කිරීම සහ අවුරුදු දෙකක සැලැස්මක් කෙරෙහි අවධානය යොමු කිරීමයි. නායක සුදර්ෂන මුතුතන්ත්‍රි, ගයාන් වීරරත්න, දුෂ්මන්ත ප්‍රියදර්ශන, ප්‍රසාද් මදුසන්කා සහ සුදම් සූරියාරාච්චි වැනි තරුණ හා පළපුරුදු ක්‍රීඩකයින්ගේ සංකලනයක් මෙම කණ්ඩායමට අයත් වේ.

අන්තර් සමාජ වාරය මේ මස අවසන් වන විට සෙවන්ස් තරඟාවලිය ආරම්භ වීමට නියමිතව තිබුණද, වසංගතයේ දෙවන රැල්ල හේතුවෙන් තරඟාවලිය පසුපසට තල්ලු වී ඇති අතර ශ්‍රී ලංකා රග්බි විසින් නව දිනයක් ප්‍රකාශයට පත් කර නොමැත.

ලකුණු 25 ක් ලබා ගනිමින් හත්වැනි ස්ථානයට ලීග් තරඟාවලිය අවසන් කර ඇති සීඑච් පසුගිය කන්නයේ ඔවුන් බලාපොරොත්තු වූ ප්‍රතිපලය පෙන්වූයේ නැත. මහනුවර ක්‍රීඩා සමාජය ලීග් කුසලාන ශූරතාව දිනාගත් අතර හමුදා ක්‍රීඩාංගණය ප්ලේට් ශූරතාව දිනා ගත්තේය.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

106 Views